Różne - ROD im. B. Chrobrego w Stargardzie

Przejdź do treści

Sprawy różne:  


    Palenie liści:

    Jesienną porą powinniśmy bezwzględnie wystrzegać się palenia liści na ogrodach. Jest to niezgodne z przepisami i regulaminem ROD zagrożone karami, szkodliwe dla środowiska i otoczenia (zadymianie okolicy wpływa na powstawanie smogu i ograniczenie widoczności, stwarza uciążliwości dla okolicznych mieszkańców), a także wpływa na negatywny wizerunek ogrodów działkowych i działkowców.
- Co więc mamy robić? - kliknij tu i poczytaj PORADY.    
- Palenie liści i gałęzi na działce. Przepisy 2022
- kliknij tu i przeczytaj najnowsze PRZEPISY.
    Co zrobić z wodą z basenu na zimę?

         Lato mija i nadchodzi czas gdy musimy spuścić wodę z ogrodowego plastykowego basenu, który coraz częściej goszczi na naszych ogrodach działkowych. Ulubioną zabawę naszych dzieci z okresu letniego czas schować.
         Sezon letni się kończy i pozostawia nam pytanie: co zrobić z wodą z plastykowego basenu? Woda w takim basenie może zawierać pewne ilości środków chemicznych (z tabletek chloru). Powinniśmy więc odczekać 7-14 dni tak, aż te znikome ilości chloru ulotnią się z wody i wtedy będzie ona gotowa do wypuszczenia z basenu i będzie można ją użyć do innych celów na działce np. do podlewania trawnika lub roślin z otoczenia na działce.
* * * * * * * * * * * * * * * *
© Copyright 2022 - ROD im. B. Chrobrego w Stargardzie. - Wszelkie prawa zastrzeżone. - /TADEUSZPL/

Wróć do spisu treści